
Terapia dysfagii kliknij po więcej informacji
Terapia INPP kliknij po więcej informacji
Wydawane przez nas opinie są honorowane przez instytucje oświatowe (np. szkoły, przedszkola). Zapewniamy fachową pomoc oraz szybkie terminy wizyt. Realizujemy opinie o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.
Stymulacja traktu ustno-twarzowego
Szkolenie jest przeznaczone dla studentów logopedii oraz logopedów (neurologopedów) pracujących z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.
Program:
1. Stymulacja a masaż. Funkcja, jako punkt odniesienia w terapii.
2. Budowa i działanie układu mięśniowego aparatu ustno-twarzowego.
3. Układ oddechowy, mechanika oddychania i bierna stymulacja oddechowa.
4. Propriocepcja, mechanizm zaburzeń i normalizacja (regulacja) czucia głębokiego.
5. Diagnoza uwarunkowań i ocena grup mięśniowych (funkcjonalna, struktury i kompensacji w zaburzonym obszarze)
6. Algorytm postępowania w przypadku określonych dysfunkcji mięśniowych i trudności, m.in. obniżone, podwyższone (wzmożone) napięcie, asymetria funkcjonalna.
7. Stymulacja poszczególnych sfer z uwzględnieniem technik i rodzaju zaburzeń.
Szkolenie dwudniowe: 11.05. - 12.05.2019 r.
Termin: 11.05.2019r. - godz. 10.00-16.00, 12.05.2019 r. - godz 10 - 15.00
Koszt - 480 zł
Prowadząca:
Małgorzata Gawryl –oligofrenopedagog, neurologopeda, terapeuta wczesnej interwencji logopedycznej, certyfikowany terapeuta metod Castillo Morales, terapeuta Integracji Sensorycznej, terapeuta karmienia, terapeuta systemu MFS, terapeuta ręki, neuroterapeuta, terapeuta Empathy Dolls.
Wieloletni praktyk zdobywający doświadczenie w placówkach zajmujących się terapią dzieci z zespołami genetycznymi i wadami wrodzonymi, młodzieży i dorosłych po udarach, urazach czaszkowo - mózgowych i w innych, ciężkich stanach neurologicznych.
Swoje zainteresowania nabywaniem, rozwijaniem i odzyskiwaniem funkcji w obszarze ustno – twarzowym pogłębia na licznych szkoleniach i podczas ścisłej współpracy z fizjoterapeutami. W praktyce logopedycznej bazuje na wielu metodach i technikach stymulowania strefy oro – facjalnej.
Zdobywając kwalifikacje oraz umiejętności i gromadząc niezbędną wiedzę wykorzystuje je w pracy terapeutycznej, jako koordynator i członek zespołu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, neurologopeda współpracujący z Krakowskim Laboratorium Ruchu oraz właściciel Centrum Terapii Neurologopedycznej "LOGORO". Swoją wiedzą i doświadczeniami dzieli się podczas spotkań, warsztatów i konsultacji dla rodziców, nauczycieli i specjalistów.
Zapisy: prosimy o wysłanie maila na adres educata@educata.pl